Cięcie plazmą

Prowadzimy usługi cięcia stali konstrukcyjnej oraz nierdzewnej na wypalarce plazmowej. To doskonałej jakości sprzęt o świetnych parametrach technicznych, który pozwala na pełne zautomatyzowanie prowadzonych przez nas działań. Gwarantuje on Państwu zgodność z dokumentacją techniczną oraz powtarzalność elementów. Wystarczy wprowadzić dane do komputera, by otrzymać zlecenie zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Zakres obrabianych materiałów wynosi od 25 mm do 120 mm.

 

Nasza wyszkolona kadra pracowników zajmuje się obróbką materiałów z uwzględnieniem jego cech fizycznych. Ponadto dobierze odpowiednią technologię, adekwatną do Państwa oczekiwań. Dzięki temu możliwe jest niezwykle precyzyjne wycinanie oraz kształtowanie tworzywa zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

 

Podczas przekształcania metalu powyższą metodą dochodzi do stopienia, a następnie odkrawania zbędnych elementów tworzywa. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie precyzyjnego cięcia. W pełni automatyczny proces pozwala na podjęcie działań, których efektem będzie uzyskanie tworzywa w niemal każdym pożądanym kształcie.

 

Cięcie plazmą wyróżnia się spośród innych tego typu metod. Warto zaznaczyć, że jest to znacznie dokładniejszy sposób na uzyskanie zamówionych form metalu. Charakteryzuje się również szybszym cięciem, bez konieczności wcześniejszego podgrzewania tworzywa. Wypalarka plazmowa znajdująca się w naszym parku maszyn umożliwia również uzyskanie materiału ukształtowanego przy wykorzystaniu niewielkiej szczeliny cięcia.

 

Nasza wypalarka do cięcia plazmą zaopatrzona została w rozbudowaną bazę parametrów, co pozwala jej na obróbkę metalu w szerokim zakresie grubości. Wyróżnia się spośród innych tego typu sprzętów dynamiką oraz niezwykłą precyzją skrawania, przy wykorzystaniu specjalnych palników gazowych. Możliwe jest nie tylko dokładne wycinanie kształtów, ale również tworzenie nawet bardzo niewielkich otworów. Do wykrawania wykorzystujemy wąskie oraz klasyczne strumienie plazmy, które zwiększają precyzję cięcia oraz radzą sobie nawet z grubszymi blachami.