Malowanie proszkowe

Dysponujemy w pełni automatyczną linią do malowania proszkowego wyposażoną w doskonały sprzęt, w tym w manualną komorę lakierniczą i śrutowniczą, a także automatyczny system myjąco-konserwujący oraz suszarnię renomowanej polskiej firmy. Wykorzystujemy te nowoczesne narzędzia do pełnego pokrywania materiałów wykonanych z metalu. Umożliwiamy tym samym naszym klientom otrzymanie niezwykle zadowalającego efektu barwienia tworzywa, a także znakomitą przyczepność farby.

 

Pokrywanie metalu farbą przy wykorzystaniu metody malowania proszkowego odbywa się bez wykorzystania rozpuszczalnika, który z reguły jest jednym z głównych składników farb. Nakładanie koloru w ten sposób pozwala na pełne wykorzystanie substancji oraz uzyskanie znacznych oszczędności energetycznych. Ponadto dzięki barwieniu metodą proszkową możliwe jest pełne zakrycie wszelkich niedoskonałości tworzywa, co wpływa na poprawę jego jakości. Nasi fachowcy zapewniają nie tylko precyzyjną osłonę materiału, ale także skuteczną ochronę przez korozją.

 

Nasza usługa malowania proszkowego rozszerzona została o pokrywanie surowca na mokro. Ten sposób należy do nieco bardziej znanych metod barwienia tworzywa i posiada cechy podobne do lakierowania. W skuteczny sposób zabezpiecza pokrywany farbą materiał przed wpływem czynników zewnętrznych, chroniąc go tym samym przed zarysowaniami oraz korozją. Tego typu rozwiązanie posiada swoje walory estetyczne – farba przylega ściśle do tworzywa, nadając mu również dodatkowego połysku.

 

Dysponujemy pełną gamą kolorów dostępną w popularnej palecie RAL. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niemal każdej barwy oraz malowanie materiałów powłoką dokładnie przylegających do siebie cząsteczek farby. Nasi klienci mogą mieć pewność, że dzięki wykorzystanym przez nas rozwiązaniom technologicznym uzyskają niezwykle zadowalający efekt. Przed rozpoczęciem pracy przygotowujemy materiał do malowania proszkowego lub metodą na mokro, dokładnie czyszcząc powierzchnię, by w rezultacie zapewnić farbie doskonałą przyczepność oraz trwałość.